LokalitaVýhody vesnice, Praha na dosah

Lokalita

 

Projekt BYTY DOLNÍ LOMNICE vzniká na kouzelném venkovském místě vzdáleném jen 15 minut jízdy z Prahy, nedaleko Velkých Popovic. Díky své rozmanité krajině, malebným vesničkám a řadě památek je oblast velmi oblíbeným místem k rekreaci.


Krajina v přilehlém okolí přímo vyzývá k turistice, cyklistice, koupání a mnoha dalším aktivitám. Naleznete zde množství cyklostezek, turisticky značených tras, golfová hřiště, tenisová hřiště, zámek Berchtold v Kunicích se sportovišti a řadou atrakcí pro děti i dospělé či snadno dostupnou oblíbenou oblast Posázaví. Nedaleko se nachází i rozsáhlý lesní komplex Národní přírodní rezervace Voděradské bučiny, zámek Konopiště či skiareál Šibeniční vrch pro zimní vyžití. Tyto bohaté možnosti pro trávení volného času v těsném kontaktu s okolní nádhernou přírodou nenaleznete v žádném jiném směru v takové blízkosti Prahy.


Bydlení v blízkosti Přírodního parku Velkopopovicko umožňuje kombinaci klidu, čerstvého vzduchu a přírody se snadnou dostupností Prahy.

 

 

 

V okolí

 

         

Vzdělání

Vzdělání


Vaše děti mají možnost navštěvovat nově zrekonstruovanou MŠ a ZŠ Kunice vzdálenou jen 5 minut jízdy od Vašeho domova. Další nabídku kvalitního vzdělání představuje ZŠ a gymnázium OPEN GATE SCHOOL s možností získání mezinárodní maturity. Mezinárodní školu naleznete v Babicích vzdálených 20 minut jízdy autem.  Jsou zde i další možnosti mateřských a základních škol jako například ZŠ a MŠ ve Velkých Popovicích, Mirošovicích či Strančicích v dojezdové vzdálenosti 5 minut autem. Ve volném čase mohou děti rozvíjet své dovednosti v ZUŠ Velké Popovice.

Volný čas, sport

 Volný čas, sport


Jak již bylo zmíněno v úvodu, okolí je poseto řadou lákadel k trávení volného času. V Kunicích za návštěvu jistě stojí zámecký park a kostel z 10. století. Mikroregion je znám též jako tzv. Ladův kraj. Oblíbený malíř, ilustrátor a spisovatel Josef Lada se zdejší krajinou kdysi inspiroval. V obci Hrusice můžete navštívit pohádkovou stezku věnovanou právě Ladovým pohádkám. Zajímají-li vás hrady a zámky máte v okolí nepřeberné množství možností těchto památek jako např. Zámek Konopiště, Průhonický zámek, hrad Zlenice, hrad Týnec nad Sázavou, hrad Český Šternberk a mnoho dalších.
Jako stvořená je tato lokalita pro milovníky krásné přírody a půvabných vesniček. K jejich prozkoumání slouží nepřeberné množství turistických a cyklistických tras. Doporučit můžeme například výlet na lesní tůně v Lojovicích, do přírodní rezervace Voděradské bučiny nebo na Posázavskou stezku. Dále jsou vám v okolí k dispozici nedaleké tenisové kurty v Kunicích a moderní sportovní areál u zámku Berchtold nabízející možnost fotbalu, volejbalu, nohejbalu a společných cvičení jako třeba zumbu. Příznivci golfu mohou navštěvovat golfový resort Štiřín nebo Loreta Golf Club Pyšely. V zimě můžete jet bruslit na zimní stadion ve Velkých Popovicích nebo zdokonalit své lyžařské dovednosti ve skiareálu Šibeniční vrch.

Obchody a restaurace

Obchody a restaurace


V blízkých Kunicích se nachází pobočka řetězce BILLA a místní samoobsluha s potravinami. Řadu samoobsluh naleznete i v ostatních okolních obcích. V nedalekém okolí je rovněž bohatá nabídka restaurací nabízející českou i mezinárodní kuchyni.

Lékař

Lékař


Praktického lékaře pro dospělé naleznete nejblíže ve Velkých Popovicích, pouhých 5 minut jízdy autem a dále pak v Senohrabech, Mnichovicích či Strančicích. Ve Velkých Popovicích a Mnichovicích vzdálených 10 minut jízdy autem je k dispozici i dětský lékař. Nejbližší nemocnice se nachází v Říčanech u Prahy, 15 minut jízdy autem.

Dopravní dostupnost

Dopravní dostupnost


Autem

 

 
  • Po dálnici D1, směrem od Prahy sjezd na 15. km směr Velké Popovice nebo Stránčice, nebo na 21. km směr Mirošovice .
  • Nachází se u silnice spojující Velké Popovice a Mirošovice
  • 15 minut z 0. km D1
 
PID

 

 
  • Autobusem č. 363 ze stanice metra Opatov (trasa C) do Velkých Popovic – zastávka Škola (50 min.), odtud autobusem č.461 do zastávky Kunice, Dolní Lomnice (6 min.)
  • Vlakem ze stanice Praha – hl.n. do Strančic (35 min.), odtud autobusem č.461 do zastávky Kunice, Dolní Lomnice (4 min.)
Jízdní řád linky č. 461 ke stažení